Kryminalista ujęty w Legionowie

2024-02-09 17:25:39(ost. akt: 2024-02-09 17:29:37)

Autor zdjęcia: pix

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wieliszewie zatrzymali w Legionowie mężczyznę, który został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. 48-latek ukrywał się w domu na terenie miasta. Najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.
W czwartek (8 lutego) mundurowi z Komisariatu Policji w Wieliszewie ustalili, że na terenie Legionowa ukrywał się 48-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

– Kiedy policjanci otrzymali informacje, że poszukiwany mężczyzna może znajdować się w jednym z domów na terenie miasta, szybko pojechali pod wskazany adres i zapukali do drzwi. 48-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ miał do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. – informuje komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

– To kolejny raz, kiedy dzięki skutecznym działaniom policjantów osoba poszukiwana nie uniknie odpowiedzialności karnej. Należy pamiętać, że za ukrywanie osoby poszukiwanej, czy pomaganie jej w ucieczce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. – dodaje komisarz Justyna Stopińska.