Seria włamań na parkingu w galerii przy Alejach Jerozolimskich

2024-02-09 16:01:30(ost. akt: 2024-02-09 12:53:18)

Autor zdjęcia: KRP III

Tymczasowym aresztowaniem na trzy miesiące zakończyło się zatrzymanie przez patrolowców 39-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna dopuścił się szeregu włamań na parkingu podziemnym jednej z galerii handlowych przy Alejach Jerozolimskich. Chwilę po zdarzeniu próbował zmylić poszukujących go policjantów zmieniając ubranie.
W ostatnim czasie na parkingu jednej z galerii handlowych przy Alejach Jerozolimskich doszło do serii włamań do samochodów osobowych. Sprawca oprócz spowodowania znacznych strat finansowych, dokonywał kradzieży mienia.

Patrolowcy z Ochoty zaalarmowani o całej sytuacji natychmiast przystąpili do działania. W trakcie prowadzonych czynności w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę, który rysopisem przypominał sprawcę. Ku zdziwieniu stróżów prawa 39-latek obok swojego samochodu nerwowo i w pośpiechu zmieniał ubranie. Przy podejrzanym policjanci zabezpieczyli kilkunastocentymetrowy pręt, który służył do wybijania szyb w autach. Swoim zachowaniem sprawca spowodował uszkodzenia sięgające kilku tysięcy złotych oraz dopuścił się kradzieży mienia z pojazdów.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po wykonaniu przez policjantów szeregu czynności trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec 39-letniego obywatela Gruzji tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/bś