Puchar Davisa - Polacy zagrają u siebie z Koreą Południową

2024-02-08 13:45:20(ost. akt: 2024-02-08 13:47:22)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP/Andrzej Grygiel

Polscy tenisiści zagrają u siebie z zespołem Korei Południowej w meczu Grupy Światowej I rozgrywek o Puchar Davisa. Mecz odbędzie się 13-14 lub 14-15 września. Stawką będzie miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach o awans do finałowej rywalizacji o Srebrną Salaterę.
Losowanie par Grupy Światowej I i Grupy Światowej II odbyło się w czwartek w biurze Międzynarodowej Federacji Tenisowej w Londynie.

Polska zajmuje 41. miejsce w rankingu ITF reprezentacji narodowych, a Korea Południowa jest 21. Będzie to pierwsze spotkanie tych zespołów, więc wyboru gospodarza dokonano przez dodatkowe losowanie. Oznacza to, że miejsce rozgrywania meczu i nawierzchnię kortów wskaże strona polska.

W ostatni weekend drużyna, którą prowadzą kapitan Mariusz Fyrstenberg i trener Alek Charpantidis, pokonała na wyjeździe ekipę Uzbekistanu 4:0. Punkty w Taszkiencie zdobyli w singlu: Hubert Hurkacz, Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak, a w deblu Hurkacz z Janem Zielińskim. W kadrze byli też Karol Drzewiecki oraz jako rezerwowy junior Tomasz Berkieta.(PAP)

mg/ co/