To najdroższy pączek w Polsce

2024-02-08 08:56:48(ost. akt: 2024-02-08 09:16:55)

Autor zdjęcia: Racool_studio/Freepik

Ważący 300 gramów, pokryty złotem, ten produkt kosztuje... znacznie więcej niż pączek od Magdy Gessler. Co więcej, specjał oferowany przez cukiernię ze Słupska pobił rekord z ubiegłego roku, który należał do restauracji Kuby Wojewódzkiego.
Przypomnijmy, że w cukierni "Słodki Słony" Magdy Gessler za pączka w tym roku trzeba zapłacić 22 zł, podczas gdy dotychczasowy rekord najdroższego tłustoczwartkowego specjału w Polsce należał do lokalu Kuby Wojewódzkiego. W 2023 roku w gdyńskiej restauracji "Niewinni Czarodzieje 3.0" podawano pączki "Deluxe" za 49 zł. Czy to dużo? Tegoroczny rekordzista sięga aż 100 zł. Z jakimi dodatkami jest serwowany pączek za taką cenę?

Pączki przestały być jedynie smacznym przysmakiem, stając się obiektem rywalizacji między cukierniami. Oferowane są coraz bardziej wyrafinowane, ulepszone i szokujące swoimi cenami. Jeszcze niedawno emocje po ubiegłorocznym pączku od Kuby Wojewódzkiego za 49 zł (z nadzieniem pistacjowym, polewą z rubinowej czekolady, malinowym pudrem i złotem, sprzedawanym w złotym opakowaniu) nie opadły, a już pojawia się kolejny niezwykły produkt.

Tegoroczny rekordzista, za całkiem sporych 100 zł, to 300-gramowy pączek dostępny w czterech różnych smakach, pokryty 24-karatowym złotem i wypełniony wyjątkowym muślinowym kremem z dodatkiem szafranu. To arcydzieło pochodzi z cukierni Kaiser Patisserie, a opracował je sam cukiernik Patryk Szczepański. Firma zastrzega sobie, że liczba dostępnych pączków będzie ograniczona, a będą one dostępne wyłącznie w wybranych lokalizacjach, takich jak Szczecin, Kołobrzeg, Słupsk, Gdańsk, Gdynia, Sopot i Warszawa, jedynie w dniu tłustego czwartku.

Osoby zainteresowane zakupem złotego pączka w jednej z cukierni Kaiser Patisserie mają szansę na wylosowanie "Złotego biletu", który zapewnia wyjątkową możliwość odwiedzenia pracowni cukierniczej w Słupsku, gdzie będą mogły poznać tajniki pracy i skosztować różnorodnych słodkości. W każdym lokalu tylko jedno egzemplarz pączka gwarantuje wspomnianą nagrodę.

W standardowej ofercie Kaiser Patisserie na tłusty czwartek znajdziemy również tradycyjne pączki w cenie 12 zł, oferowane w różnych smakach, takich jak czekoladowo-karmelowe, pistacjowe, waniliowe oraz malina-róża.

Źródło: pysznosci.pl