K. Kosiński ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Ciechanowa

2024-01-17 19:38:51(ost. akt: 2024-01-17 19:50:09)

Autor zdjęcia: PAP

Prezydent Ciechanowa (Mazowieckie) od dwóch kadencji Krzysztof Kosiński z PSL ogłosił w środę, że w wyborach samorządowych, które odbędą się w kwietniu, będzie ponownie ubiegał się o to stanowisko.
"Oficjalnie: będę ponownie ubiegał się o funkcję prezydenta Ciechanowa" - poinformował Kosiński w środę na swoim profilu na Facebooku. Pod wpisem zamieścił krótki film z deklaracją o starcie w nadchodzących wyborach samorządowych i jednocześnie odnoszący się do inwestycji oraz rozwoju miasta w ciągu dwóch jego kadencji.

"To, co już zostało wykonane, te wszystkie inwestycje dające poczucie dumy z naszego miasta, ale także to, co jest obecnie realizowane jest gwarancją na przyszłość. Gwarancją tego, że kolejne oczekiwania, pragnienia i marzenia będą przemieniały Ciechanów, będą służyły wszystkim mieszkańcom. Dlatego podejmuję to wyzwanie" - mówi m.in. Kosiński w opublikowanym filmie. W tle widać zrewitalizowaną wieżę ciśnień w ciechanowskim Parku Nauki, miejski stadion z bieżnią i budynkiem zaplecza sportowego, elektrociepłownię, a także budowany obecnie kompleks handlowo-usługowy "Zielony Targ" w miejscu dawnego targowiska.

W 2018 r. Kosiński, jako kandydat PSL, został wybrany po raz drugi na prezydenta Ciechanowa. W pierwszej turze zdobył 83,59 proc. głosów. W wyborach o stanowisko to ubiegało się wtedy jeszcze trzech kandydatów: Marek Rutkowski z PiS, który uzyskał 10,92 proc. głosów, Robert Adamiak z KW Prawi i Solidarni – otrzymał 3,01 proc. głosów i Ryszard Geryk z KW Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze, dla którego poparcie wyniosło 2,47 proc.

Krzysztof Kosiński urodził się w Ciechanowie w 1988 r. Jest prawnikiem, który ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Jest też absolwentem studiów MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu. Od 2007 r. działa w PSL. Od listopada 2011 r. pełnił funkcję rzecznika klubu PSL, zostając wówczas najmłodszym rzecznikiem prasowym w historii polskiego parlamentu.

W 2014 r. Kosiński został po raz pierwszy prezydentem Ciechanowa uzyskując w drugiej turze 56,92 proc. głosów. Jego wyborczy rywal, prezydent miasta od 2022 r. Waldemar Wardziński z PO zdobył wówczas 43,08 proc. głosów.

Kosiński od 2015 r. jest sekretarzem Związku Miast Polskich.

W poniedziałek premier Donald Tusk ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia.


red./PAP