Powstanie centrum handlowe z parkiem

2024-01-16 19:44:26(ost. akt: 2024-01-16 19:47:57)

Autor zdjęcia: u

Wpłynął już wniosek o pozwolenie na budowę wielofunkcyjnej inwestycji w dzielnicy Wilanów w Warszawie. Kompleks mixed-use ma stanąć na działce u zbiegu ulic Karuzela i Przyczółkowa.

Planowana od wielu lat galeria handlowa w otoczeniu dwuhektarowego parku miejskiego, który będzie ogólnodostępnym zielonym terenem, wchodzi w kolejny etap realizacji. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę inwestycji Centrum Wilanów Park - pisze portal PropertyInsider.pl.


Kompleks o charakterze mixed-use zakłada budowę budynku handlowo-usługowego, hotelowego, biurowego, a także parkingów podziemnych i naziemnych. Uzupełnieniem inwestycji ma być ponad 2-hektarowy park o charakterze miejskim. Łączna powierzchnia GLA wyniesie 50 000 metrów kwadratowych, a całość zrealizowana zostanie zgodnie z koncepcją 15-minutowego miasta. Ważnym punktem galerii będzie całoroczna Oranżeria z częścią gastronomiczną czynną 7 dni w tygodniu Powstanie także nowoczesne kino.

Centrum Wilanów Park zlokalizowane będzie na działce o łącznej powierzchni ponad 7 ha, przy ulicy Karuzela, u zbiegu z ulicą Przyczółkową na terenie Miasteczka Wilanów.