Legia Warszawa wygrała z AZ Alkmaar 2:0 i przeszła do fazy pucharowej

2023-12-14 23:45:08(ost. akt: 2023-12-14 23:49:37)
Legia: Kacper Tobiasz, Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim, Yuri Ribeiro, Josue, Marc Gual, Ernest Muci

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

W ostatniej kolejce fazy grupowej Legia potrzebowała remisu, ale plan wykonała z nawiązką.
Legia Warszawa wygrała u siebie z AZ Alkmaar 2:0 i awansowała do fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Konferencji. Sztuki tej dokonał też m.in. Łudogorec Razgrad, który pokonał FC Nordsjaelland 1:0 po golu Jakuba Piotrowskiego. Powody do radości mieli również Polacy w innych klubach.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Legia potrzebowała remisu, ale plan wykonała z nawiązką. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Yuri Ribeiro w 34. minucie oraz Blaz Kramer w 81.

Holenderski zespół od 53. minuty grał w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartka ukarany został Bruno Martins Indi.

Legia zajęła drugie miejsce w grupie E, co oznacza, że wystąpi w barażu o 1/8 finału LK. Jej rywalem będzie ekipa z grona tych, które uplasowały się na trzecich miejscach w Lidze Europy.

Grupę E wygrała Aston Villa Matty'ego Casha. Na zakończenie angielski zespół zremisował na wyjeździe ze Zrinjskim Mostarem 1:1. Obrońca reprezentacji Polski wyszedł w podstawowym składzie i grał do 69. minuty.

Podobnie jak Legia w barażu wystąpi Łudogorec. Piotrowski gola na wagę awansu zdobył w 79. minucie. To był jego trzeci gol w fazie grupowej. Bułgarski zespół w tabeli grupy H gorszym stosunkiem bramek ustąpił Fenerbahce. Ekipa Sebastiana Szymańskiego, który rozegrał całe spotkanie, pokonała Spartaka Trnawa 4:0.

Z Polaków z awansu cieszył się jeszcze Tomasz Kędziora. Jego PAOK Saloniki zajął pierwsze miejsce w grupie G, a w czwartek pokonał u siebie HJK Helsinki 4:2. 29-letni obrońca grał do 71. minuty.

Grupę F wygrała Fiorentina, przed Ferencvarosem.

Losowanie fazy pucharowej odbędzie się w poniedziałek w Nyonie. Mecze barażowe o 1/8 finału LK zaplanowano na 15 i 22 lutego.