W duszpasterstwie można być nawet po zakończeniu studiów

2023-11-28 21:01:05(ost. akt: 2023-11-28 21:07:46)

Autor zdjęcia: dk

Wiele osób jest zagubionych w wielkim mieście także pod względem duchowym. A może przede wszystkim, bo gdy Bóg jest Na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu.
Te słowa napisał św. Augustyn, a on wiedział co mówi. Uporządkował swoje życie, dopiero kiedy uwierzył. Dla tych nieuporządkowanych i dla tych, którzy poszukują Boga w Wielkim Mieście
https://bogwwielkimmiescie.pl/
oprócz bloga pod tym tytułem prowadzonego przez dziennikarkę i autorkę książek, Katarzynę Olubińską, oczywiście w Warszawie,
polecamy różnego typu grupy modlitewne.

Fot. dk

W kościele św. Anny, położonym niejako u wrót na Stare Miasto, przy ulicy Krakowskie Przedmieście odbywają się różnego typu spotkania.
Fot. dk

Mamy do wyboru grupy studenckie i absolwenckie, a nawet sekcję sportową czy muzyczną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nic dziwnego, bo w tym kościele znajduje się Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego.
Fot. dk

Przy okazji trochę historii.
Kościół Św. Anny w Warszawie, przez kilka wieków bernardyński, a obecnie akademicki, stanowi znaczący i charakterystyczny akcent w malowniczej panoramie Warszawy. Jest jedną z najstarszych świątyń warszawskich i jedną z nielicznych, tak w znacznym procencie autentyczną, zarówno jeśli chodzi o różnorodność form stylowych samej bryły, kształtowanej w czasie prawie sześciu wieków swego istnienia, jak i wyposażenia wnętrza. Widok bryły kościoła od strony Wisły, z gotycką apsydą, opiętą szkarpami i barokowym szczytem z 1667 r.
Powstanie swe zawdzięcza kniaziównie kijowskiej Annie z Holszańskich księżnej Mazowieckiej, wdowie po Bolesławie III, która w 1454 roku sprowadziła z Krakowa, rok wcześniej tam osiadłych, pierwszych franciszkanów surowszej reguły (obserwantów), których w Polsce nazwano bernardynami (od imienia założyciela – Św. Bernardyna ze Sieny). Darowała im plac przy ówczesnym trakcie Czerskim, za murami miasta, ale nieopodal siedziby książęcej, gdzie przy jej pomocy już w 1454 r. wzniesiono klasztor, zapewne z muru pruskiego i pierwszy murowany kościół, którego poświęcenia dnia 4 grudnia t.r. dokonał Andrzej z Bnina Opaliński, biskup poznański.- żródło: https://swanna.waw.pl/historia/.
Fot. dk