Zamieszkać pod miastem

2023-10-06 16:32:17(ost. akt: 2023-10-06 17:29:34)

Autor zdjęcia: f

Pandemia zwiększyła zainteresowanie kupujących terenami podmiejskimi. Chcemy mieć własne ogródki, tarasy i uciekamy od miejskiego zgiełku.
Jabłonna to gmina nie do końca skanalizowana, mająca pewne braki w infrastrukturze. Zainteresowanych przyciągają jednak tereny zielone, lasy, dobra komunikacja oraz ceny nie tak wysokie jak w Izabelinie czy Konstancinie.

W gminie Jabłonna można zamieszkać w domu jednorodzinnym, bliźniaku, szeregowcu, a także w mieszkaniu w bloku. Wszystko zależy od zasobności portfela. Każdy mieszkaniec będzie mógł korzystać z bliskości Lasów Chotomowskich, Parku i Pałacu we wsi Jabłonna, terenów nad Wisłą czy wreszcie tutejszych supermarketów i marketów budowlanych. Miejsce, które upodobały sobie te sklepy, centrum wsi, jest obecnie poddawane analizie. Wszystko wskazuje na to, że powstanie tu prawdziwy, reprezentacyjny punkt centralny wsi i całej gminy, a sklepy wielkopowierzchniowe będą musiały przenieść się w inne miejsce.

Deweloperzy upodobali sobie szczególnie budynki w zabudowie bliźniaczej. Na przykład w Trzcianach, miejscowości położonej trochę na uboczu, w pobliżu lasu można zakupić pół bliźniaka o powierzchni 145 metrów kwadratowych z garażem i działką o powierzchni 650 metrów kwadratowych za 696 000 zł.

Zaletą Trzcian jest również bliskość niewielkiego jeziorka z plażą czynną latem oraz infrastrukturą do uprawiana wake boardu.

W Chotomowie, w pobliżu Legionowa można też kupić domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 117 metrów kwadratowych, z niewielkimi ogródkami o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Koszt, co ciekawe, jest wyższy, bo 740 000. Tłumaczy go chyba bliskość infrastruktury miejskiej czy też stacji PKP.

63- metrowe mieszkanie przy ulicy Marmurowej na granicy z Białołęką prosto od dewelopera to koszt 499 000 zł. Mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze i posiada balkon. Jest alternatywą dla droższych lokali położonych bliżej centrum stolicy.