W czwartek rano, 5 czerwca 2025 r., w Pałacu Apostolskim w Watykanie odbyło się historyczne spotkanie. Po raz pierwszy Ojciec Święty Leon XIV przyjął na audiencji prywatnej Międzynarodową Ekipę Drogi Neokatechumenalnej – Kiko Argüello, o. Mario Pezziego i Marię Ascensión Romero. To wydarzenie, długo oczekiwane przez członków wspólnoty, było przepełnione wdzięcznością, wspomnieniami i silnym poczuciem wspólnej misji.
Już na samym początku spotkania Kiko nie krył wzruszenia. – Bóg dał nam papieża misjonarza – powiedział z uśmiechem, podkreślając, że właśnie w takim duchu od początku działa Droga Neokatechumenalna: by nieść Chrystusa tam, gdzie nie jest znany – i tam, gdzie został zapomniany.