Warszawa stawia na współpracę, dlatego miejskie instytucje, organizacje społeczne i lokalne społeczności połączyły siły, by wspólnie przeciwdziałać marnowaniu zasobów. W ramach kampanii „Myślę, nie marnuję” odbędą się wydarzenia zachęcające do zmiany codziennych nawyków.
W pierwszym roku działania kampanii wyłoniono 20 projektów, w obrębie których mieszkańcy zostaną zaproszeni na kilkadziesiąt wydarzeń miesięcznie. Każde z nich to krok w stronę bardziej zrównoważonego miasta.