Do rozdania są tysiące bratków i kolorowych laków. Zarząd Oczyszczania Miasta przekazuje mieszkańcom kwiaty, które wiosną ozdabiały pętle komunikacji miejskiej.
Ponad 11 tys. roślin z krańcowych przystanków autobusowych i tramwajowych szuka nowych domów. Do zabrania będą bratki, które aż do jesieni mogą zachwycać swoim wyglądem. Będzie można przygarnąć również laki, które latem powtórnie zakwitną.