Reklama

Kolorowa akcja! Kwiaty z pętli czekają na mieszkańców

13/05/2025 10:44

Do rozdania są tysiące bratków i kolorowych laków. Zarząd Oczyszczania Miasta przekazuje mieszkańcom kwiaty, które wiosną ozdabiały pętle komunikacji miejskiej.

Ponad 11 tys. roślin z krańcowych przystanków autobusowych i tramwajowych szuka nowych domów. Do zabrania będą bratki, które aż do jesieni mogą zachwycać swoim wyglądem. Będzie można przygarnąć również laki, które latem powtórnie zakwitną.

Kiedy i gdzie?


Mieszkańcy mogą przygarnąć rośliny już w najbliższy czwartek, 15 maja, od godz. 7:00 rano, przy pętlach autobusowych i tramwajowych: Bródno-Podgrodzie, Esperanto, Nowe Bemowo, P+R Al. Krakowska, Rondo Wiatraczna, Szczęśliwice, Wilanów, Żerań FSO.

Akcja potrwa przez cały dzień lub do momentu, kiedy wszystkie kwiaty znajdą nowych właścicieli.

Jak się przygotować?

Rośliny będzie można zabierać bezpośrednio z kwietników. Żeby ułatwić sobie to zadanie, warto zabrać ze sobą rękawiczki, niewielkie narzędzia do wygodniejszego wyjmowania bratków i laków oraz pojemniki do transportu.

Proekologiczne działania


To kolejna edycja akcji Zarządu Oczyszczania Miasta, która polega na dawaniu drugiego życia kwiatom z pętli komunikacji miejskiej. Kiedy zmienia się pora roku, a razem z nią sezonowe ukwiecenia, rośliny trafiają do mieszkańców i ich ogrodów, na balkony i działki. Odpowiednio zaopiekowanie bratki i laki zakwitną również w przyszłym roku.


red./UM Warszawa
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo WaWa.info




Reklama
Najnowsze wiadomości