Minister Wróblewska podjęła decyzję o powierzeniu funkcji dyrektora Filharmonii Narodowej Zofii Zembrzuskiej. Kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 września 2025 r.
"Ministra Hanna Wróblewska spotkała się z przedstawicielami związków zawodowych i Rady Artystyczno-Programowej Filharmonii Narodowej. Spotkanie dotyczyło procedury konkursowej na stanowisko dyrektora" – napisano na stronie ministerstwa kultury. "Po spotkaniach ze związkami i radą oraz rozmowach z obecnym dyrektorem instytucji, dyrektorem artystycznym, ministra Wróblewska podjęła decyzję o zamiarze powierzenia tej funkcji Zofii Zembrzuskiej i poinformowała strony o rozpoczęciu procedury powołania jej na stanowisko. Kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 września 2025 r." – poinformowało MKiDN.