Przyroda budzi się do życia, więc to najlepszy czas, aby i na pętlach komunikacji miejskiej pojawiły się sezonowe roślinne dekoracje. Zarząd Oczyszczania Miasta ozdobi w tym roku krańcowe przystanki ponad 11 tysiącami wiosennych kwiatów. A lada dzień w ich otoczeniu zakwitnie kilkadziesiąt tysięcy tulipanów.
Na przystankowych kwietnikach debiutuje w tym roku lak pospolity, nazywany też lakiem pachnącym ze względu na swój przyjemny aromat. Tę tradycyjną roślinę, kiedyś bardzo popularną w przydomowych ogrodach, Zarząd Oczyszczania Miasta po raz pierwszy wprowadza w miejską przestrzeń. Laki udekorują m.in. pętlę autobusową Wilanów, Bródno-Podgrodzie i Nowe Bemowo. Ustawione na krańcowych przystankach wieże już tradycyjnie wypełnią też różnokolorowe bratki zarówno w odmianie wielkokwiatowej, jak i zwisającej. Pasażerowie będą mogli je zobaczyć na Żeraniu FSO, Rondzie Wiatraczna, Szczęśliwicach i pętli tramwajowej Al. Krakowska P+R.