Wiosna w Warszawie zapowiada się wyjątkowo barwnie. Na terenach zarządzanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zakwitnie prawie 6 milionów roślin cebulowych. Wśród nich stokrotki, niezapominajki, irysy żyłkowate, psi ząb oraz różne odmiany tulipanów i narcyzów.
– Warszawa co roku zachwyca mieszkańców i turystów swoimi ukwieceniami. Miejscy ogrodnicy dbają o to, aby kompozycje były zaskakujące i różnorodne. Już teraz można podziwiać pierwsze kwitnące rośliny, a będzie ich jeszcze więcej – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.