Projekt „25 Mikrowypraw po Mazowszu” z prestiżową nagrodą!
2025-02-12 19:26:17(ost. akt: 2025-02-12 19:28:08)
Seria filmów „25 Mikrowypraw po Mazowszu” zdobyła pierwszą nagrodę podczas 19. edycji Festiwalu FilmAT – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Dokumentów Telewizyjnych i Filmów Korporacyjnych w kategorii „Komunikacja Turystyczna Regionu”.
Projekt „25 Mikrowypraw po Mazowszu” został zrealizowany w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego i jest częścią kampanii promocyjnej „Odpocznij na Mazowszu” przygotowanej przez Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Seria składa się z 25 felietonów filmowych promujących walory turystyczne województwa mazowieckiego oraz prezentujących bogactwo i dziedzictwo kulturowe regionu.
Mazowsze gościnne dla wszystkich
Każdy z odcinków przeznaczony jest dla jednej z trzech grup odbiorców – młodzieży i osób 18+ szukających pomysłów na krótkie i dynamiczne wyprawy, rodzin z dziećmi poszukujących możliwości wspólnego spędzenia wolnego czasu oraz dla seniorów, którzy mazowieckie atrakcje mogą odkrywać w sposób bardziej spokojny i refleksyjny. Filmiki zachęcają do podróżowania po Mazowszu poprzez ukazanie konkretnych propozycji jednodniowych wycieczek – tytułowych „Mikrowypraw”.
Reżyserem „Mikrowypraw” jest Grzegorz Gospodarek – z wykształcenia teolog i fotograf, z zawodu reżyser, scenarzysta i operator obrazu. Współzałożyciel studia filmowego Panato.
Nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. za najlepszy film, najlepszą reżyserię, najlepsze zdjęcia. Współtwórca filmu „W oparach Nikisza”, najlepszego polskiego filmu zrealizowanego w ramach międzynarodowego konkursu 48 Hours Film Project, nagrodzonego na międzynarodowym finale w Nowym Orleanie za najlepsze zdjęcia i zakwalifikowanego do Short Film Corner na Festiwalu Filmowym Cannes 2014.
O festiwalu
Festiwal od lat wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji filmowych. Najważniejszą jego misją jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena najlepszych produkcji audiowizualnych.
Festiwal od lat wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji filmowych. Najważniejszą jego misją jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena najlepszych produkcji audiowizualnych.
W tym roku o nagrodach konkursowych decydował Zarząd International Tourfilm Academy oraz Międzynarodowe Jury Festiwalu w składzie: Alexander V. Kammel – przewodniczący International Tourfilm Academy (Austria), Zbigniew Żmudzki – przewodniczący jury 19. edycji Festiwalu FilmAT (Polska), Elizete De Azevedo Kreutz (Brazylia), Daghan Celayir (Turcja), Nikolay Kostov (Bułgaria), Magdalena Krucz (Polska) i Agnieszka Pyla (Polska).
Wśród nagrodzonych – łącznie w 42 kategoriach – znalazły się, m.in. produkcje promujące miasta jak „Bądź smart po warszawsku”, „Tychy od A do Z”, „Cieszyn robi wrażenie” czy „Praga – poczuj rytm wieków”, a także filmy promujące regiony, jak „Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk” czy „Czechy zdobywają dostęp do morza”. Statuetki powędrowały także do autorów filmów dokumentalnych: Martyny Wojciechowskiej, Ewy Ewart, Teresy Kudyby, Ryszarda Kruka oraz Wojciecha Bojanowskiego.
mazovia.pl
red.
wawa.info
red.
wawa.info
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)