Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i z dwoma aktywnymi zakazami oraz posiadanie narkotyków odpowie 21-latek zatrzymany po kolizji przez grodziskich policjantów. Mężczyzna wiózł pijaną pasażerkę, która podczas zatrzymania znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariusza. Oboje przyznali się do popełnionych przestępstw, tłumacząc je swoim stanem. Teraz sąd zdecyduje o ich ukaraniu.
Policjanci wezwani do zdarzenia drogowego w gminie Żabia Wola szybko ustalili, że chwilę wcześniej w ogrodzenie posesji uderzył opel, a jadące nim dwie osoby uciekły z miejsca pieszo. W niedalekiej odległości funkcjonariusze zatrzymali opisanego mężczyznę i kobietę. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie 21-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu, a 33-latki ponad 2 promile. Policjanci potwierdzili, że autem kierował mężczyzna. Gdy sprawdzili jego uprawnienia do kierowania autem okazało się, że nigdy ich nie posiadał, a dodatkowo sądy ostatnio dwukrotnie wydawały wobec niego zakazy prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze dokonali również kontroli samochodu. W podłokietniku znaleźli opakowanie z mefedronem, które należało do kierującego. Mężczyzna został zatrzymany.