W 2024 roku sportowcy z Radomia zdobyli aż 99 medali w ośmiu dyscyplinach olimpijskich podczas mistrzostw Polski, Europy i świata. Z tej okazji medalistów uhonorowali prezydent miasta Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Marta Michalska-Wilk, składając gratulacje za wybitne osiągnięcia oraz życzenia dalszych sukcesów.
Największy wkład w ten imponujący wynik mieli lekkoatleci oraz zapaśnicy, którzy łącznie zdobyli ponad połowę wszystkich medali. Sukcesy odnotowano również w takich dyscyplinach jak tenis, piłka ręczna, pięciobój nowoczesny, koszykówka, boks i judo.