Zbilansowana dieta to podstawa odporności w sezonie infekcji - podkreśliła dietetyczka ze Śląskiego Uniwersytet Medycznego Małgorzata Słoma-Krześlak. Według ekspertki różnorodne posiłki, bogate w warzywa, owoce, tłuste ryby i produkty pełnoziarniste, wspierają układ odpornościowy.
Śląska uczelnia przypomniała, że wzmacnianie układu odpornościowego odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, zwłaszcza w okresach większego ryzyka infekcji, takich jak sezon grypowy. Układ odpornościowy pełni funkcję pierwszej linii obrony przed patogenami, dlatego istotne jest zapewnienie mu odpowiednich składników odżywczych.