Płock mówi: dość pstrokacizny! Czas na szyldy z klasą

2024-11-08 13:00:28(ost. akt: 2024-11-08 11:21:41)
Płocki Ratusz

Płocki Ratusz

Autor zdjęcia: wikipedia - Autorstwa: Maciek 86

Urząd Miasta Płocka (Mazowieckie) ogłosił konkurs „Szyld z klasą 2024”, w ramach którego chce nagrodzić najładniejsze szyldy lokalnych przedsiębiorców, sklepów i punktów usługowych. Nagrodzone szyldy posłużą do stworzenia tam katalogu dobrych praktyk w zakresie ekspozycji szyldów - podał samorząd.
Ogłaszając konkurs „Szyld z klasą 2024”, płocki Urząd Miasta poinformował w piątek, że propozycje do miana najlepszego szyldu mogą zgłaszać tam osoby, które prowadzą działalność w lokalach handlowo-usługowych dostępnych bezpośrednio z przestrzeni publicznej - zgłoszenia będą przyjmowane do 25 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 11 grudnia.

"Zgłaszane szyldy powinny znajdować się na budynku, w którym jest zlokalizowany taki lokal. Co ważne, zgłaszane szyldy mogą przyjmować różne formy, ale muszą być zgodne z obowiązującą w Płocku uchwałą krajobrazową oraz informować o działalności prowadzonej na danej nieruchomości" - zaznaczył płocki samorząd.

Urząd Miasta Płocka wyjaśnił jednocześnie, że od 26 listopada do 10 grudnia zespół ds. estetyki miasta dokona przeglądu zgłoszonych szyldów, a następnie je oceni, biorąc pod uwagę m.in. czytelność przekazu, jakość wykonania, pomysłowość oraz kreatywność, a także to, "jak dany szyld komponuje się z elewacją, na której jest umieszczony".

"Zwycięski szyld otrzyma tytuł +Szyld z klasą 2024+, a zdjęcia nagrodzonych szyldów posłużą do stworzenia płockiego katalogu dobrych praktyk w zakresie ekspozycji szyldów" - zapowiedział płocki samorząd.

Jak przekazał płocki Urząd Miasta, organizując konkurs chce "wypromować skuteczne i oryginalne rozwiązania w zakresie projektowania i komponowania szyldów reklamowych, a jednocześnie zwrócić uwagę na wpływ reklam na estetykę otaczającej nas przestrzeni".

W sierpniu 2020 r. radni miasta przyjęli Płocką Uchwałą Krajobrazową, która szczegółowo ustala zasady i warunki usytuowania obiektów tzw. małej architektury, w tym np. tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, a także ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być one wykonane.


red./PAP