LK: legioniści z kompletem punktów zdobytym w Serbii

2024-10-24 23:41:51(ost. akt: 2024-10-25 11:29:35)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 3:0 (1:0) z serbskim klubem TSC Backa Topola w drugiej kolejce fazy zasadniczej piłkarskiej Ligi Konferencji.
W 12. minucie Luquinhas dośrodkował z lewego skrzydła. Obrońca serbskiej drużyny wybił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Bartosza Kapustki, który umieścił piłkę w bramce. Brazylijczyk w podobnej sytuacji podał do wychodzącego na wolną pozycję Kacpra Chodyny, który ostatecznie został uprzedzony przez defensorów.

Później Marc Gual podał do Luquinhasa, a ten uderzył bez przyjęcia. Piłka przeleciała obok słupka. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Veljko Ilic przeciął podanie, które było adresowane do Guala.

Legia z przytupem rozpoczęła drugą połowę. Strzał Guala został zablokowany, jednak bramkarz był bez szans przy dobitce Luquinhasa. Po chwili Paweł Wszołek uderzył głową, lecz tym razem Ilic złapał piłkę. Ruben Vinagre w 62. min podał do wchodzącego w pole karne Kacpra Chodyny, który podwyższył na 3:0.

Gospodarze najlepszą okazję stworzyli sobie w 83. min, gdy Aleksandar Cirkovic oddał potężny strzał, który został obroniony przez Kacpra Tobiasza. Pod koniec meczu Migouel Alfarela otrzymał podanie w pole karne, lecz nieudolnie przelobował bramkarza i posłał piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie Ifet Djakovac strzelił niecelnie ze skraju pola karnego.

Legia jest jedną z dziewięciu drużyn, która po dwóch kolejkach fazy ligowej ma komplet zwycięstw i zajmuje trzecie miejsce w Lidze Konferencji. Wyprzedzają ją tylko Chelsea Londyn i Fiorentina. Osiem zespołów zagwarantuje sobie udział w 1/8 finału, a kluby z miejsc 9-24. zagrają w barażach.

Legioniści 7 listopada podejmą Dinamo Mińsk w trzeciej kolejce Ligi Konferencji.

TSC Backa Topola - Legia Warszawa 0:3 (0:1)