Polak za Oceanem skuteczny jak Messi

2024-09-16 10:15:14(ost. akt: 2024-09-16 10:17:26)

Autor zdjęcia: screen x.com

Piłkarze Mateusz Bogusz z Los Angeles FC i Sebastian Kowalczyk z Houston Dynamo zdobyli gole w sobotnich spotkaniach Major League Soccer w USA.
23-letni Bogusz, który przed tygodniem zadebiutował w reprezentacji Polski, w czwartej minucie uzyskał prowadzenie dla swojej drużyny w derbach Los Angeles z ekipą Galaxy, ale ostatecznie rywale zwyciężyli 4:2.

To czternaste trafienie ofensywnego pomocnika w tym sezonie MLS, co daje mu miejsce w ścisłej czołówce ligowych strzelców. Prowadzi z dziewiętnastoma klubowy kolega mającego dziesięć asyst Mateusza Klicha z DC United - Belg Christian Benteke.

Trzech graczy strzeliło po siedemnaście bramek, w tym Urugwajczyk Luis Suarez, a kolejnych sześciu po czternaście. Poza Polakiem, to także słynny Argentyńczyk Lionel Messi, który leczył kontuzję od czasu letniego Copa America, ale w sobotę wrócił na boisko i uzyskał dwa gole dla Interu Miami w konfrontacji z Philadelphia Union (3:1).

Drużyna Los Angeles FC z dorobkiem 48 punktów w dwudziestu siedmiu występach jest druga w Konferencji Zachodniej. Siedem więcej w dwóch meczach więcej zgromadził lokalny rywal i prowadzi.

Piątą pozycję w tej konferencji zajmuje Houston Dynamo (44 pkt), które w sobotę pokonało mający trzy "oczka" więcej trzeci Real Salt Lake 4:1.

26-letni Kowalczyk w 75. minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:1. To czwarta bramka w sezonie Polaka, który w sobotę wszedł na boisko od początku drugiej połowy.

Z kolei w ekipie gości na ostatni kwadrans pojawił się na murawie pozyskany latem z Jagiellonii Białystok Dominik Marczuk.

Po osiem najlepszych zespołów obu konferencji po rozegraniu sezonu zasadniczego zakwalifikuje się do fazy play off.