Selfie i wszechobecna praktyka dzielenia się swoim wizerunkiem wydaje się być wynalazkiem XXI wieku. Tymczasem, historia autoportretu sięga daleko głębiej niż pojawienie się smartfonów. Od 5 do 12 września w DESA Unicum będzie można zobaczyć wystawę "Kultura Selfie. Autoportrety w sztuce polskiej", która zaprezentuje zmiany, jakie zaszły w podejściu do autotematyki.
Wystawa w DESA Unicum będzie rzadką okazja do zobaczenia na własne oczy jak postrzegało siebie aż trzydziestu wybitnych artystów, m.in. Witkacy, Kuryluk, Szapocznikow, Grzeszykowska, Nikifor, Muter, Boznańska, Libera, Opałka, Natalia LL, czy Jabłońska.