Gratka dla wielbicieli wyprzedaży garażowych

2024-07-12 14:00:26(ost. akt: 2024-07-12 13:03:56)

Autor zdjęcia: Google Street View

Wyprzedaże garażowe, zwane „garażówkami”, to fenomen, który zdobył popularność na całym świecie. Coraz większą popularność zyskują także w Polsce. Najbliższa okazja do kupienia perełek z drugiej ręki już w ten weekend na kultowym „Różycu”.
Bazar Różyckiego to nie tylko centrum handlowe i ważny punkt życia społecznego na Pradze, ale także element niematerialnego dziedzictwa Warszawy. To miejsce z ponad 130-letnią historią, na którym organizowane są m.in. wyprzedaże garażowe, kiermasze tematyczne oraz świąteczne jarmarki. Wydarzenia przyciągają tłumy warszawiaków.

Sprzedawaj i kupuj już w niedzielę

Pierwsza tego lata wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 lipca, w godz. 11:00-17:00. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedający muszą się zarejestrować, wypełniając specjalną kartę dostępną na stronie internetowej www.zptp.waw.pl i przesyłając ją na adres sekretariat.zptp@um.warszawa.pl lub dostarczając osobiście do siedziby organizatora: Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7 (czynny w dni powszednie w godz. 8:00-16:00). W razie wątpliwości, organizatorzy dostępni są pod numerem telefonu: 22 277-46-30.

Kolejne „garażówki” będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca, aż do października. To okazja do sprzedaży rzeczy, które leżą bezużyteczne w domu. A można sprzedawać praktycznie wszystko: meble, ubrania, dodatki, elektronikę, płyty, kasety, książki, zabawki, drobny sprzęt AGD, sprzęt sportowy, to co zalega w kuchennych szafkach i szufladach itp. To też świetna okazja do znalezienia unikalnych przedmiotów.

Wyprzedaże garażowe są eko

Wyprzedaże garażowe są doskonałym przykładem podejścia zero waste, które promuje minimalizowanie nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa, a także wykorzystywanie przedmiotów w sposób jak najbardziej efektywny.

Dlaczego jeszcze warto je organizować i brać w nich udział:

pozwalają przedmiotom zyskać drugie życie. Rzeczy, które inaczej leżałyby latami na dnie szaf albo trafiłyby na śmietnik, mogą znaleźć nowego właściciela i być używane dłużej;

poprzez kupowanie używanych przedmiotów zamiast nowych, ograniczamy ilość odpadów, także tych wytwarzanych przy ich produkcji i transporcie. A to bardzo istotne w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi;

wyprzedaże garażowe często odbywają się w lokalnych społecznościach. Kupując tam, wspieramy lokalnych mieszkańców. To też świetna okazja do nawiązania kontaktów z sąsiadami i wymiany doświadczeń;

przeglądając przedmioty oferowane na wyprzedażach garażowych, możemy zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy nowych rzeczy. To pomaga w kształtowaniu bardziej świadomego podejścia do konsumpcji.


źródło: UM Warszawa


bm