Proponował stosunek małoletniej. Trafił do aresztu.

2024-06-17 16:30:22(ost. akt: 2024-06-17 12:13:03)

Autor zdjęcia: Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni z Komisariatu Policji w Józefowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15 roku życia, do obcowania płciowego. Mężczyzna na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku trafił na 3 miesiące do aresztu.
Wszystko rozpoczęło się od zgłoszenia na Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, które dotyczyło nakłaniania osoby małoletniej poniżej 15 roku życia, do obcowania płciowego. Informacja od razu została przekazana do Komisariatu Policji w Józefowie. Policjanci potraktowali zdarzenie priorytetowo.

Sprawy, w których występują osoby małoletnie, wymagają od policjantów specjalnego zaangażowania empatii oraz zrozumienia. Niemniej jednak funkcjonariusze muszą działać stanowczo i w pierwszej kolejności kierować się dobrem dziecka. Tak było i tym razem.

Policjanci przesłuchali świadków, zabezpieczyli materiał dowodowy oraz zatrzymali podejrzanego 60-latka, wszystko to zajęło kryminalnym niespełna 24 rodziny.
Mężczyzna w Prokuraturze rejonowej w Otwocku usłyszał zarzuty usiłowania doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego. Ustawodawca za powyższe przestępstwo przewidział karę do 15 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zebranym w sprawie zdecydował się zawnioskować do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 60-latka 3 miesięczny areszt.

Policja przypomina, że pod numerem telefonu 800 12 12 12 (Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka), dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

sierż. szt. Patryk Domarecki/D.K


źródło: Komenda Stołeczna Policji