TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat

2024-06-13 08:00:19(ost. akt: 2024-06-13 00:29:15)

Autor zdjęcia: PAP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. o udzielenie koncesji na kolejne 10 lat dla programu TVN Style - poinformował KRRiT w opublikowanym w środę komunikacie.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji "rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat, na rozpowszechnianie programu satelitarnego wyspecjalizowanego, adresowanego do kobiet, pod nazwą +TVN Style+" - napisano w komunikacie, opublikowanym w środę na stronie internetowej KRRiT.

Na posiedzeniu KRRiT 22 maja 2024 r. głosowanie w sprawie przyznania koncesji na kolejne 10 lat dla spółki TVN S.A. na nadawanie programu TVN Style pozostało nierozstrzygnięte. Jak wyjaśniono we wcześniejszym komunikacie zamieszczonym stronie KRRiT, "zdaniem przewodniczącego przyznanie koncesji dla programu TVN Style mogłoby wiązać się ze złamaniem polskiego i europejskiego prawa". "Z tego powodu struktura kapitałowa spółki zostanie poddana szczegółowej analizie przez niezależnych ekspertów" – przekazano.

"Zgodnie z art. 35 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji podmioty zagraniczne nie mogą posiadać (nawet pośrednio) więcej niż 49 proc. udziałów w spółce posiadającej koncesję w Polsce" - czytamy w komunikacie. Dodano, że "wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej zmieniono ustawę o radiofonii i telewizji w ten sposób, że zwiększono limit udziałowców spoza Unii Europejskiej w spółce posiadającej koncesję na rozpowszechnianie programu do 49 proc., a w przypadku udziałowców z Europejskiego Obszaru Gospodarczego do 100 proc.".

Na majową decyzję KRRiT zareagowały władze stacji. "Struktura właścicielska TVN Warner Bros. Discovery nie budzi żadnych wątpliwości" - napisano w przesłanym wówczas PAP oświadczeniu zarządu TVN S.A. "Potwierdzają to wyroki sądów, liczne opinie prawne i decyzje KRRiT przyznające koncesje kanałom naszej grupy. Brak przedłużenia koncesji dla TVN Style i wypowiedzi szefa KRRiT są kolejnym bezprawnym atakiem na amerykańskiego inwestora i wartości łączące nasze kraje".


red./PAP


bm