Hubert Hurkacz w trzeciej rundzie ATP Masters 1000. Pokonał legendę tenisa

2024-05-11 16:07:13(ost. akt: 2024-05-11 16:25:42)
Polski tenisista w świetnym stylu pokonał Rafaela Nadala, światową legendę tenisa 6:1, 6:3 i awansował do trzeciej rundy ATP Masters 1000 w Rzymie.
Postaci Rafaela Nadala nie trzeba nikomu przedstawiać. Hiszpański tenisista jest 14-krotnym zwycięzcą Rolanda Garrosa, natomiast w rozgrywanym na kortach Rzymu ATP Masters 1000 wygrał 10 razy. Nadal wracał do rozgrywek po chwilowej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.

W pierwszym gemie rozpoczęła się emocjonalna walka między dwoma tenisistami. Aż 22 punkty zostały rozegrane przy zagrywkach Polaka. Hurkacz obronił pięciu break pointów. W drugim gemie pewnie zwyciężył Nadal.

W kolejnym gemie tym razem zdecydowanie wygrał Hurkacz, pokazując prawdziwą klasę w polu serwisowym. Prowadząc już 4:1, Rafael Nadal nie potrafił przeciwstawić się siódmej rakiecie świata. Hurkacz znakomicie popisywał się przełamaniami.

W drugim secie to Rafael Nadal zaczął mocno posyłać piłki w stronę Hurkacza. Polski tenisista jednak znakomicie odpowiadał na te zagrania, narzucając tempo gry. Po chwili prowadził w drugim secie już 3:1. W ostatnich setach meczu Hubert Hurkacz wszedł na wyższy poziom, jeśli chodzi o odbiór serwisów. Dalsza dobra dyspozycja pozwoliła mu pokonać wielkiego Rafaela Nadala.

W poniedziałek (13 maja) Hubert Hurkacz w trzeciej rundzie zmagań podejmie Tomasa Martina Etcheverry, Argentyńczyka, który zajmuje 25 pozycję w rankingu ATP.

Hubert Hurkacz - Rafael Nadal: 6:1, 6:3