Święto kin studyjnych i kinomaniaków rozpocznie się już w piątek

2024-04-16 17:32:55(ost. akt: 2024-04-16 17:35:19)

Autor zdjęcia: UM

Warszawianki i warszawiacy chętnie chodzą do ulubionych kin studyjnych, których łącznie w całej Warszawie jest 14. Z myślą o stałych bywalcach, ale i o wszystkich kochających filmy odbędzie się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Między 19 a 25 kwietnia zaplanowano specjalne seanse filmowe, spacery i warsztaty.
W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych biorą udział wszystkie warszawskie kina studyjne, czyli: Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Kino Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła.

W każdym z kin zaplanowano pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Zobaczyć będzie można ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest całkowicie bezpłatna, pozostałe w przystępnych cenach.

Tegoroczny program
Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzy seans filmu „Wilczyca” w kinie Luna, po którym odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano pokaz przedpremierowy bajki „Kicia Kocia w przedszkolu”, a na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu „Warszawa”.

Z kolei w poniedziałek młodzież szkolna weźmie udział w warsztatach pisania bloga, a fani kultowego „Kilera” Juliusza Machulskiego będę mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. A w czwartek, na zakończenie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinie Elektronik – seans filmu „Bestia” z muzyką na żywo.

Pełny program Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych znajduje się na stronie: stowarzyszeniekinstudyjnych.pl.

O stołecznych kinach studyjnych
Kina studyjne od lat wpisują się w filmowe tradycje Warszawy, łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność. W klimatycznych salach można zobaczyć filmową klasykę w świetnej jakości, ale i najnowsze artystyczne produkcje z całego świata. Po seansach często odbywają się rozmowy o kinie ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury.