Jak bezpiecznie wydobyć osobę poszkodowaną spod pociągu metra i jak szybko oraz sprawnie przeprowadzić akcję ratunkowo-ewakuacyjną na wypełnionej dymem stacji kolei podziemnej? Tego między innymi uczą się warszawscy strażacy podczas nocnych ćwiczeń w metrze.
W ciągu trzech kolejnych nocy, czyli w czasie, kiedy metro ma przerwę w kursowaniu, stacje warszawskiej kolei podziemnej wypełniły się strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 z ul. Powstańców Śląskich. Na stacji Bemowo ćwiczyli oni m.in. wydobywanie osób poszkodowanych spod pociągu metra.