W stolicy w pełni widać już wiosnę. Dywany tulipanów i żonkili w parkach, kolorowe bratki w miejskich donicach czy zjawiskowa o tej porze roku wiśnia ‘Kanzan’ – to tylko niektóre rośliny, które można teraz podziwiać w Warszawie.
— Wiosna w stolicy zachwyca szczególnie. Jest kolorowo, pięknie i coraz bardziej zielono. W tym roku w miejskiej przestrzeni zobaczycie aż ponad 5 milionów kwiatów! A to jeszcze nie wszystko. Pamiętacie jesienne nasadzenia na placu Trzech Krzyży i przy powstającym Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Tej wiosny pierwszy raz będzie można podziwiać je w pełnej krasie. Podobnie jak tysiące roślin, które posadziliśmy w zmodernizowanych parkach: Pole Mokotowskie, Parku Akcji „Burza” czy Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Przekonajcie się o tym sami podczas rodzinnych spacerów — mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy i dodaje: — A jeszcze w tym roku zaprosimy Was do nowego parku linearnego Suwak, w którym aż 14 tys. mkw. będzie stanowiła zieleń.