Messi w formie. Znów zaczarował na boisku. Co za gol

2024-04-15 08:53:02(ost. akt: 2024-04-15 08:58:06)

Autor zdjęcia: PAP

Na koniec lutego wystartował nowy sezon MLS. Lionel Messi, największa gwiazda ligi, już od dziewięciu miesięcy śmiga po amerykańskich boiskach. W ostatnim spotkaniu przeciwko Sporting Kansas City Argentyńczyk zaprezentował się fantastycznym strzałem. Ostatecznie Inter Miami wygrał na wyjeździe 3:2, a oprócz Messiego na liście strzelców znalazł się również Luis Suarez.
Na progu końca kariery, w wieku 35 lat, Lionel Messi przeniósł się do Inter Miami. Już w pierwszym sezonie zdobył z amerykańskim klubem trofeum Leagues Cup, a teraz ich cel to mistrzostwo MLS. Oprócz samego Argentyńczyka, w realizacji tego zadania mogą pomóc jego dawni koledzy z FC Barcelony: Jordi Alba, Sergio Busquets i Luis Suarez. W ostatnim meczu to jednak bramka Messiego, zdobywcy Złotej Piłki ośmiokrotnie, skradła show.

Spotkanie wyjazdowe Interu Miami z Sporting Kansas City odbyło się w nocy z soboty na niedzielę, według czasu polskiego. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 6. minucie, lecz ich radość nie trwała długo. Kilka minut później Messi zaserwował genialne podanie prostopadłe do Diego Gomeza, który bez przyjęcia piłki pokonał bramkarza rywali. "Wizja Messiego. Wykończenie Gomeza" - skomentował profil MLS na X.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie, w 51. minucie, Messi wpisał się sam na listę strzelców. Najpierw przyjął piłkę około 30 metrów od bramki, następnie przygotował ją do strzału, a na koniec uderzył mocno pod poprzeczkę. Bezradny bramkarz gospodarzy nie krył swojej frustracji.

Siedem minut później zespół Sporting Kansas City ponownie wyszedł na prowadzenie po golu autorstwa Erika Thommy'ego. Remis 2:2 utrzymywał się do 71. minuty. Wtedy świetne podanie od wspomnianego Diego Gomeza otrzymał Luis Suarez. Urugwajczykowi pozostało tylko wpakować piłkę do pustej bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Interu Miami 3:2.

Obecnie klub Davida Beckhama, w którym królują dawne gwiazdy Barcelony, prowadzi w wschodniej konferencji MLS z 15 punktami na koncie. W kolejnym meczu zespół z Miami zmierzy się z Nashville SC. Natomiast Lionel Messi rozegrał już w tym sezonie osiem meczów, zdobywając łącznie siedem goli i cztery asysty.