Przełamanie piłkarzy Legii. Zwycięstwo 3:1 z Piastem

2024-03-17 20:21:11(ost. akt: 2024-03-18 10:36:16)

Autor zdjęcia: legia.com

Piłkarze Legii Warszawa po kilku tygodniach przerwy znów zwycięscy. W niedzielny wieczór w spotkaniu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy legioniści pokonali Piasta Gliwice 3:1 i przerwali passę czterech ligowych meczów bez wygranej.
Od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataków, by w końcu dać trochę radości kibicom na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. I już po kilkunastu minutach piłka zatrzepotała w bramce gliwickich rywali. Skutecznym i pięknym strzałem z rzutu wolnego z około dwudziestu pięciu metrów popisał się Josue, a futbolówka pod odbiciu się od poprzeczki wpadła do siatki. Na tablicy wyników pojawiło się 1:0 i była to 17. minuta rywalizacji. I gdy wydawało się, że Legia kontroluje wydarzenia na boisku, wówczas do kilkudziesięciometrowego podania z połowy Piasta dopadł w 33. minucie Fabian Piasecki i zza szesnastki przelobował wychodzącego z bramki Dominika Hładuna i było 1:1. Osiem minut później legioniści znów wyszli na prowadzenie, gdy Marc Gual "wkręcił" w boisko dwóch graczy z Gliwic a następnie uderzeniem z szesnastego metra trafił piłką w samo okienko bramki i Frantisek Plach był bez szans. Do przerwy wynik się nie zmienił i do szatni obie drużyny zeszły przy prowadzeniu Legii 2:1.

Druga połowa zaczęła się po myśli ekipy z Warszawy. W 47. minucie znów piękną akcję przeprowadził Gual, który przechwycił piłkę na czterdziestym metrze i w pełnym biegu wpadł z lewej strony w pole karne i z ostrego kąta trafił do siatki Piasta. Było 3:1 dla gospodarzy i kibice mogli spokojniej odetchnąć. Jednak goście z Gliwic nie zamierzali poddać się bez walki. W 53. minucie Piasecki powinien zapisać na swoim koncie drugie trafienie, lecz z piątego metra huknął nad poprzeczką. Gdy do końca meczu pozostało mniej niż trzydzieści minut na nierozważne zagranie zdecydował się Paweł Wszołek, który za niebezpieczne wejście nakładką obejrzał czerwoną kartkę i legioniści byli zmuszeni do gry w dziesiątką. Goście z Górnego Śląska poczuli wówczas szansę na doprowadzenie choćby do remisu. I mieli na to kilka szans, a dwukrotnie duże szczęście uśmiechnęło się do broniącego w Legii Hładuna. W obu przypadkach poprzeczka stanęła na drodze piłki do siatki Legii - najpierw w 80. minucie trafił w nią Tihomir Kostadinov, a siedem minut później Jorge Felix. Ostatecznie warszawski zespół, pomimo gdy w osłabieniu, nie dał sobie strzelić bramki i wygrał 3:1. Zdobyte trzy punkty pozwoliły legionistom na awans na 5. miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującej Jagiellonii Białystok.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (2:1)