Pożegnanie z Europą koszykarzy Legii. Hiszpańscy rywale za mocni

2024-03-13 23:55:40(ost. akt: 2024-03-13 23:58:41)

Autor zdjęcia: legiakosz.com

Koszykarze Legii nie zagrają w półfinale Pucharu Europy FIBA. Stołeczna drużyna przegrała z hiszpańskim Surne Basket 53:81 w rewanżu 1/4 finału i odpadła. Legionistom nie udało się obronić zaliczki sprzed tygodnia ze spotkania w Warszawie (83:64).
Rywale z Hiszpanii, którzy jeszcze przed startem rywalizacji byli faworytami dwumeczu, dość szybko odrobili - i to z niewielką nawiązką - straty z pierwszego meczu. Na zegarze była 14. minuta a na tablicy wyników 38:18 i wypracowana już wówczas przewaga dawała awans gospodarzom. Co prawda w kolejnych minutach legioniści delikatnie otrząsnęli się z dominacji hiszpańskiej ekipy i odrobili część strat, by po dwóch kwartach przegrywać 32:48, co dawało jeszcze trochę nadziei kibicom warszawskich koszykarzy.

W ostatnich dwóch kwartach były jeszcze momenty, gdy Legia była bliska awansu. Po trzydziestu minutach przegrywała mniejszą różnicą niż dziewiętnaście punktów (42:59). Jednak w ostatniej - czwartej części gry - to zespół z Bilbao nie pozostawił żadnych szans warszawianom, którzy zostali zdominowani na parkiecie przez rywali - zdobyli w tym czasie tylko 11 punktów a stracili 22. Taki przebieg końcowych minut meczu sprawił, że legioniści musieli pożegnać się z marzeniami o grze w półfinale i ostatecznie przegrali 53:81.

Surne Bilbao Basket - Legia Warszawa 81;53 (29:17, 19:15, 11:10, 22:11)