Od 2010 roku Urząd m.st. Warszawy organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. W ubiegłych edycjach zgłoszono ponad 1 300 działań, a 108 organizacji zostało nagrodzonych. Zgłoszenia do tegorocznej nagrody potrwają do 11 marca.
W Warszawie zarejestrowanych jest ponad 15 tysięcy fundacji i stowarzyszeń. Szacuje się, że ponad 7 tysięcy z nich jest aktywnych. Działają na wielu polach, między innymi opiekują się potrzebującymi pomocy, zajmują się dziećmi, prowadzą zajęcia edukacyjne i sportowe czy współtworzą ofertę kulturalną stolicy. To m.in. dzięki nim Warszawa jest miejscem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym, w którym każdy może czuć się jak u siebie.