2023 rok był najbezpieczniejszym rokiem na warszawskich drogach. Na ten moment mamy 27 ofiar śmiertelnych tych wypadków. To jest pierwszy rok, w którym ofiar jest poniżej 30 - powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski.
Wyjaśnił, że do tego podsumowania będą wliczane jeszcze wydarzenia, które mają kontynuacje już nie na drogach ale w warszawskich szpitalach, gdzie trafiają osoby poszkodowane w wypadkach drogowych. Te dogłębne statystyki drogowcy przedstawią w raporcie na początku II kwartału.