Zmienił się rząd, ale nie zmieniło się najważniejsze zadanie: dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny - powiedział w orędziu Andrzej Duda. Prezydent mówił m.in. o tym, że rządzący mają prawo reformować media publiczne, "ale musi się to odbywać zgodnie z prawem". Podkreślił swoją otwartość na dyskusję dotyczącą zmian prawnych.
W niedzielę wieczorem TVP oraz Telewizja Republika wyemitowały orędzie noworoczne Prezydenta RP. "Drodzy rodacy, szanowni państwo! Kończący się właśnie rok był rokiem zmiany w polskiej polityce. Po ośmiu latach zmieniła się w naszym kraju większość parlamentarna, zmienił się premier, zmienił się rząd. Ale nie zmieniło się najważniejsze zadanie, jakie stoi przed rządzącymi. To konieczność dbania o bezpieczeństwo naszej ojczyzny, o bezpieczeństwo Polek i Polaków" - rozpoczął Andrzej Duda.