Koniec zmagań w 2023 roku, drużyny zaczęły zimową przerwę

2023-12-21 11:57:45(ost. akt: 2023-12-21 12:01:14)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

Rozegrany w środę zaległy mecz Cracovia - Legia Warszawa, zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:0, był ostatnim akcentem w ekstraklasie w 2023 roku. Piłkarze rozpoczynają zimową przerwę, która potrwa 50 dni. Do rywalizacji wrócą 9 lutego.
"Pasy" zmierzyły się z wicemistrzem Polski po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. W niedzielnym spotkaniu 19. kolejki Cracovia przegrała w Warszawie 0:2, a w środę odbył się zaległy mecz z... 2. kolejki, w którym zespół Jacka Zielińskiego udanie zrewanżował się legionistom.

Obie bramki, w tym pierwszą po bardzo efektownym strzale z dystansu, zdobył Fin Benjamin Kallman.

Spotkanie poprzedzono uroczystością oraz minutą ciszy upamiętniającą zmarłego w niedzielę w wieku 71 lat właściciela i prezesa Cracovii Janusza Filipiaka. Piłkarze "Pasów" zagrali z czarnymi opaskami na ramieniu.

"Najlepszym hołdem dla profesora będzie dobra gra i zwycięstwo" – mówił kilka dni temu trener Zieliński, a jego podopieczni zrealizowali to zadanie.

Piłkarze rozpoczynają teraz 50-dniową przerwę. Na boiska wrócą 9 lutego, gdy rozpocznie się 20. kolejka.

W tabeli prowadzi niepokonany w lidze od 16 meczów Śląsk Wrocław z dorobkiem 41 punktów. O trzy wyprzedza wicelidera Jagiellonię Białystok, a o osiem Lecha Poznań. Czwarty jest broniący tytułu Raków Częstochowa (32, mecz zaległy), a piąta Legia (32).

Cracovia awansowała na 13. lokatę - 21 pkt. (PAP)