Sensacyjna porażka Napoli w 1/8 finału

2023-12-20 11:47:36(ost. akt: 2023-12-20 11:49:05)

Autor zdjęcia: PAP

Piłkarze mistrza kraju SSC Napoli, bez Piotra Zielińskiego w składzie, odpadli w 1/8 finału Pucharu Włoch. We wtorkowy wieczór niespodziewanie przegrali u siebie z Frosinone aż 0:4, tracąc wszystkie gole w drugiej połowie.
Gospodarze zaczęli mecz bez kilku czołowych piłkarzy, a w ogóle w kadrze meczowej nie było Zielińskiego, który narzekał na drobną kontuzję.

W trakcie drugiej połowy trener Walter Mazzarri zaczął wprowadzać swoje gwiazdy. Pojawili się m.in. Nigeryjczyk Victor Osimhen (wybrany niedawno Piłkarzem Roku w Afryce), Gruzin Chwicza Kwaraccheli i Giovanni Di Lorenzo

I właśnie już z nimi na boisku Napoli straciło aż cztery gole. Ich strzelcami byli kolejno: Argentyńczyk Enzo Barrenechea w 65. minucie, Giuseppe Caso pięć minut później oraz w doliczonym czasie gry Marokańczycy - wypożyczony z... Napoli Walid Cheddira z rzutu karnego i Abdou Harroui.

Goście po raz pierwszy w historii wystąpili w 1/8 finału Pucharu Włoch.

Końcowy wynik, zwłaszcza jego rozmiary, to sensacja. Napoli wygrało wszystkie poprzednie mecze (sześć) z Frosinone we wszystkich rozgrywkach. (PAP)